DKK

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

odbędzie się po wakacyjnej przerwie

18 września 2024 r. /środa/ o godz. 15:30.

Rozmawiać będziemy o książce

Wojciecha Chmielarza

pt. "Wyrwa"

 

 


 

Spotkanie autorskie z Moniką Sobień-Górską i Robertem Górskim

Pisarka Monika Sobień-Górska i znany z „Kabaretu Moralnego Niepokoju” Robert Górski, 24 czerwca br. gościli w Dąbrowie Tarnowskiej, zarażając uczestników spotkania dobrym humorem i pozytywną energią. Wydarzenie zorganizowano w gościnnych murach dąbrowskiej synagogi, co docenił Robert Górski stwierdzając, że lubi występować w dużych salach.

"Co chcesz powiedzieć światu" w DKK

Martyna Wojciechowska należy do jednej z najbardziej znanych i nagradzanych polskich dziennikarek, pisarek i aktywistek społecznych. W gorące, letnie popołudnie 19.06.2024 roku uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych spotkali się, aby porozmawiać o jej najnowszej książce pt. „Co chcesz powiedzieć światu”. Reportaż to historie dziesięciu niezwykłych kobiet pochodzących z różnych miejsc globu, które autorka spotkała, realizując program „Kobieta na krańcu świata”.

"Niewidzialni" w DKK

15 maja 2024 roku odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych podczas którego rozmawialiśmy o książce norweskiego pisarza Roy’a Jacobsena pt. „Niewidzialni”. Powieść została wydana przez Wydawnictwo Poznańskie w ramach wznowionej i kiedyś bardzo popularnej Serii Dzieł Pisarzy Skandynawskich. Książka pt. „Niewidzialni” stanowi pierwszy tom cyklu „Ingrid Barrøy”.

"Sonata Gustava" w DKK

Chłodne, wiosenne popołudnie 17 kwietnia członkowie DKK dla dorosłych spędzili na rozmowie o książce Rose Tremain pt. "Sonata Gustava". Akcja powieści toczy się w małym górskim, szwajcarskim miasteczku. Szwajcaria to kraj, który podczas II wojny światowej starał się zachować neutralność. Jednak, czy wobec ogromu zła można być zupełnie obojętnym?

"Tańczące niedźwiedzie" w DKK

Spotkanie w ramach DKK

Podczas spotkania 21 lutego br. członkowie DKK dyskutowali o zbiorze reportaży Witolda Szabłowskiego pt. „Tańczące niedźwiedzie”. Autor jest reporterem "Gazety Wyborczej" i laureatem wielu prestiżowych nagród. Za swoje teksty jako pierwszy polski dziennikarz prasowy otrzymał Nagrodę Dziennikarską Parlamentu Europejskiego oraz wyróżnienie specjalne im. Anny Lindh dla dziennikarzy zajmujących się krajami Morza Śródziemnego. Jest laureatem m.in.: nagrody im. Beaty Pawlak i im. Ryszarda Kapuścińskiego. Jego debiut "Zabójca z miasta moreli.

"Szopka" w DKK

W przedświątecznej atmosferze, 20 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Rozmawialiśmy o powieści „Szopka” Zośki Papużanki.

Maciej siembieda w DKK

Wczoraj 18 października odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Tematem rozmowy była książka pt. „Kołysanka” autorstwa Macieja Siembiedy. Jest to piąta powieść, której bohaterem jest prokurator Instytutu Pamięci Narodowej - Jakub Kania.

"Gorzko, gorzko" w DKK

Po wakacyjnej przerwie powróciliśmy do naszych spotkań w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. W słoneczne, środowe popołudnie 20 września rozmawialiśmy o książce Joanny Bator pt. „Gorzko, gorzko”.

proza Majgull Axelsson w DKK

W deszczowe popołudnie 17 maja br. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych, działającego w naszej bibliotece. Tematem toczącej się rozmowy była powieść szwedzkiej pisarki i dziennikarki Majgull Axelsson pt. „Ja nie jestem Miriam”.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z ROBERTEM MAŁECKIM

Nasza biblioteka świętowała finał XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w towarzystwie Roberta Małeckiego, jednego z najpoczytniejszych polskich autorów powieści kryminalnych. Piątkowe spotkanie z twórcą serii o komisarzu Bernardzie Grossie i kilku innych sensacyjnych pozycji zgromadziło wielu czytelników i sympatyków dąbrowskiej książnicy.

TOMEK MICHNIEWICZ W DKK

Osoby siedzą przy stole i rozmawiają

Popołudniu 19 kwietnia br. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych. Tematem rozmowy był reportaż Tomka Michniewicza „Świat równoległy”. Globalizacja sprawia, że świat się kurczy, a podróże dostępne są dla wszystkich. O tym, co dzieje się w odległych krańcach ziemi możemy dowiedzieć się ze środków masowego przekazu, książek i internetu. Czy aby na pewno wykreowany obraz jest prawdziwy, czy został stworzony na potrzeby współczesnego odbiorcy?

Strony