Wystawa rzeźb Magdaleny Dudek

Dział dla Dorosłych i Młodzieży zaprasza do zwiedzania wystawy prac rzeźbiarskich pn. „Cienie i światła mej duszy”. Autorką prac jest Dąbrowianka, Magdalena Dudek. Swoją artystyczną drogę rozpoczęła od nauki malarstwa, pod okiem Edmunda Wilka. W 2021 roku zajęła się rzeźbiarstwem. Swój warsztat rozwijała pod kierunkiem Stanisława Strońskiego. Początkom jej twórczości rzeźbiarskiej towarzyszyła fascynacja tematyką słowiańską, powrót do korzeni i dawnych symboli. Jedna z serii rzeźb artystki skupia się na emocjach zapisanych w ludzkich twarzach – subtelnych, często ukrytych, a jednak niezwykle intensywnych. Inny cykl, inspirowany formą kwiatów, ukazuje delikatność, przemijanie i organiczne piękno natury. W jej twórczości pojawia się również nurt bardziej mroczny – sugestywny i niepokojący, dotykający tematów przemijania, samotności i wewnętrznych lęków. Osobną przestrzeń zajmuje cykl poświęcony pięknu kobiecego ciała – harmonii, formy, zmysłowości i sile kobiecej ekspresji. Artystka o swojej twórczej drodze mówi: „Z czasem moje prace zaczęły ewoluować, czerpałam inspiracje z natury oraz codzienności. W swoich rzeźbach podejmuję próbę uchwycenia tego, co ulotne i niewypowiedziane. Rzeźbię, by wyrazić to, czego nie da się powiedzieć słowami”. Magdalena Dudek należy do Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego oraz do nieformalnej dąbrowskiej grupy „AA – artyści amatorzy”, działającej przy Dąbrowskim Domu Kultury.
Ekspozycja prezentowana jest w ramach cyklu „Artyści Powiśla Dąbrowskiego”. Można ją zwiedzać w galerii na parterze biblioteki do 19 czerwca br., w godzinach pracy książnicy. Uroczyste podsumowanie eksponowanych prac odbędzie się 18 czerwca br. (tj. czwartek) o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy!









